Salesforce Suite (8.x-4.0-beta2) - en to is translation catalogue (32 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Last Updated
is: Síðast uppfært

en: Version
is: Útgáfa

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Settings
is: Stillingar

en: (none)
is: (ekkert)

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Modules
is: Einingar

en: ID
is: Kenni

en: Page
is: Síða

en: Fields
is: Svæði

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Direction
is: Stefna

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
