Salesforce MFW (Messaging for Web) (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Add field
id: Tambah bidang
