Salesforce Push Queue UI (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Reset
it: Ripristina

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Date format
it: Formato data

en: Page
it: Pagina

en: Never
it: Mai

en: Custom
it: Personalizzato

en: Desc
it: Disc

en: Operation
it: Operazione

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Custom date format
it: Formato data personalizzato

en: Not set
it: Non impostato

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Item ID
it: ID elemento

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Master
it: Principale

en: Include destination
it: Include la destinazione

en: Timezone to be used for date output.
it: Il fuso orario da utilizzare per l'output della data.

en: - Default site/user timezone -
it: Fuso orario predefinito per il sito/utente -

en: A user-defined date format. See the <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP manual</a> for available options.
it: Un formato data definito dall'utente. Leggere il <a href="http://php.net/manual/function.date.php">manuale di PHP</a> per le opzioni disponibili.
