Salesforce Push Queue UI (1.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Reset
ja: リセット

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Page
ja: ページ

en: Never
ja: なし

en: Custom
ja: カスタム

en: Desc
ja: 降順

en: Operation
ja: 操作

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Custom date format
ja: 独自の日付表示形式

en: Not set
ja: 未設定

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Item ID
ja: 項目ID

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Include destination
ja: 行き先を含む

en: Timezone to be used for date output.
ja: 日時の出力に使用するタイムゾーン。

en: - Default site/user timezone -
ja: - デフォルトのサイト・ユーザータイムゾーン -

en: A user-defined date format. See the <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP manual</a> for available options.
ja: ユーザーが定義した日付フォーマット。利用可能なオプションについては <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP マニュアル</a>をご覧ください。
