Salesforce Push Queue UI (1.0.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Reset
uk: Скинути

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Date format
uk: Формат дати

en: Page
uk: Сторінка

en: Never
uk: Ніколи

en: Custom
uk: Власний

en: Desc
uk: Спад

en: Operation
uk: Дія

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Expire
uk: Закінчується дія

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Custom date format
uk: Власний формат дати

en: Not set
uk: Не встан.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Item ID
uk: ID елементу

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Include destination
uk: Додати місце призначення

en: Timezone to be used for date output.
uk: Часовий пояс, що використовується у даті.

en: - Default site/user timezone -
uk: - Базовий часовий пояс сайту/користувача -

en: A user-defined date format. See the <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP manual</a> for available options.
uk: Формат дати визначений користувачем. Інформацію про можливі варіанти дивіться в <a href="http://php.net/manual/function.date.php">Документації PHP</a>
