Salesforce Push Queue UI (1.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Desc
hi: अवरोही

en: Operation
hi: काम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Timezone
hi: समय क्षेत्र

en: Apply
hi: लागू करें

en: Custom date format
hi: अपने अनुसार तिथि प्रारूप

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Item ID
hi: आइटम आईडी

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
