SAML Service Provider (8.x-2.0-beta2) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Support
ja: サポート

en: Login
ja: ログイン

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: Unknown
ja: 不明

en: Email
ja: メール

en: Contact
ja: コンタクト

en: Database
ja: データベース

en: Code
ja: コード

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Security
ja: セキュリティー

en: Display Name
ja: 表示名

en: Revert
ja: 戻す

en: Metadata
ja: メタデータ

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ja: ユーザー名 %name はまだアクティブ化されていないか、ブロックされています。

en: Organization
ja: 会社

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Nevermind
ja: 何でもない

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Database overriding code
ja: データベースオーバーライドコード
