SAML Service Provider (8.x-2.0-beta3) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Login
id: Masuk

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Contact
id: Kontak

en: Debug Mode
id: Mode Debug

en: Code
id: Kode

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Security
id: Keamanan

en: Display Name
id: Nama tampilan

en: Revert
id: Kembali

en: The username %name has not been activated or is blocked.
id: Nama pengguna %name belum diaktivasi atau sedang diblokir.

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Machine Name
id: Nama Mesin
