SAML Authentication (8.x-3.1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Links
fr: Liens

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Service Provider
fr: Fournisseur de Service

en: edit
fr: modifier

en: Separator
fr: Séparateur

en: Folder name
fr: Nom du répertoire

en: Private Key
fr: Clé privée

en: Other
fr: Autre

en: Sort by
fr: Trier par

en: Testing
fr: Test

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: User roles
fr: Rôles de l'utilisateur

en: Debugging
fr: Débogage

en: Drupal User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur Drupal

en: Drupal user
fr: Utilisateur Drupal

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Use absolute link (begins with "http://")
fr: Utiliser un lien absolu (commençant par "http://")

en: User field mapping
fr: Correspondance au champ utilisateur

en: Master
fr: Principal

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: Output the URL as text
fr: Rendre l'URL en tant que texte

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination.
fr: Activer cette option pour afficher un lien absolu. Requis si vous souhaitez utiliser le chemin en tant que lien de destination.
