SAML Authentication (8.x-3.12) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: delete
it: elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Attribute
it: Attributo

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Links
it: Collegamenti

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Separator
it: Separatore

en: Page
it: Pagina

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: Desc
it: Disc

en: Configuration
it: Configurazione

en: Role
it: Ruolo

en: Session closed for %name.
it: Sessione chiusa per %name.

en: Sort by
it: Ordina per

en: Entity
it: Entità

en: Apply
it: Applica

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Drupal user
it: Utente Drupal

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Allowed roles
it: Ruoli abilitati

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Weight for row @number
it: Peso per la riga @number

en: Master
it: Principale

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
it: Nome utente o password non riconosciuti. <a href=":password">Hai dimenticato la password?</a>
