SAML Authentication (8.x-3.12) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Attribute
ja: 属性

en: Email address
ja: メールアドレス

en: File
ja: ファイル

en: Links
ja: リンク

en: Reset
ja: リセット

en: edit
ja: 編集

en: Separator
ja: セパレーター

en: Page
ja: ページ

en: User Interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Desc
ja: 降順

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Role
ja: 役割

en: Session closed for %name.
ja: %name さんのセッションが終了しました。

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Entity
ja: エンティティ

en: Apply
ja: 適用

en: Encrypted
ja: 暗号化

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: User roles
ja: ユーザーの役割

en: Debugging
ja: デバッグ処理

en: Drupal user
ja: Drupalユーザー

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Allowed roles
ja: 許可された役割

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
ja: ユーザー名またはパスワードを認識できません。<a href=":password">パスワードをお忘れですか?</a>

en: If %identifier is a valid account, an email will be sent with instructions to reset your password.
ja: %identifier が有効なアカウントの場合、パスワードをリセットするための手順が記載されたメールが送信されます。
