SANE Subscription - Audit - Notification - Event (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (45 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Log
hu: Napló

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Update
hu: Frissítés

en: Event
hu: Esemény

en: ID
hu: Azonosító

en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: Create
hu: Létrehozás

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Success
hu: Sikeres

en: Desc
hu: Csökk

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Change
hu: Változtat

en: Topic
hu: Témakör

en: Reference
hu: Referencia

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Processed
hu: Feldolgozott

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Publish
hu: Közzététel

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Offset
hu: Eltolás

en: Notification
hu: Értesítés

en: Push
hu: Eltolás

en: Config
hu: Beállítás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Payload
hu: Terhelés

en: Silent
hu: Csendes

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Create event
hu: Esemény létrehozása

en: Create push notification
hu: Push értesítés létrehozása

en: Force push even if this creates duplicate notification
hu: Értesítés kikényszerítése akár felesleges többszörözés árán is

en: Make this silent and do not create any notifications
hu: Némítás: ne legyen értesítés létrehozva

en: If this is checked, the other options have no effect anymore.
hu: Bejelölve a többi lehetőség érvényét veszti.
