SANE Subscription - Audit - Notification - Event (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Event
id: Acara

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Create
id: Buat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Change
id: ubah

en: Topic
id: Topik

en: Reference
id: Referensi

en: Apply
id: Terapkan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Offset
id: Letak

en: Trigger
id: Pemicu

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
