SatisHub (1.0.0) - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Value
is: Virði

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: Actions
is: Gerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Edit
is: Broyt

en: Password
is: Loyniorð

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Save
is: Goym

en: View
is: Vís

en: Updated
is: Dagført

en: Created
is: Stovnað

en: Host
is: Vertstelda

en: Published
is: Útgivið

en: Code
is: Kota

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: published
is: útgivið

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Publish
is: Gev út

en: Unpublish
is: Tak aftur
