SatisHub (1.0.0) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Homepage
ja: ホームページ

en: unpublished
ja: 未掲載

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Host
ja: ホスト

en: Published
ja: 掲載

en: 1 day
ja: 1日

en: Code
ja: コード

en: Method
ja: メソッド

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Token
ja: トークン

en: published
ja: 掲載

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Package name
ja: パッケージ名

en: Changed
ja: 変更済

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: 1 week
ja: 1週間

en: Consumer key
ja: コンシューマーキー

en: Consumer secret
ja: コンシューマー秘密キー

en: Add more
ja: さらに追加
