SatisHub (1.0.10) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Password
oc: Senhal

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: 1 hour
oc: 1 ora

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Done
oc: Acabat

en: Host
oc: Òste

en: Published
oc: Publicat

en: 1 day
oc: 1 jorn

en: 6 months
oc: 6 meses

en: 1 year
oc: 1 an

en: 2 years
oc: 2 ans

en: 3 years
oc: 3 ans

en: Method
oc: Metòde

en: Basic settings
oc: Paramètres de basa

en: Revoke
oc: Revocar

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Token
oc: Geton (token)

en: Source
oc: Font

en: published
oc: publicat

en: Changed
oc: Modificat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Copy
oc: Copiar

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar
