SatisHub (1.0.10) - en to th translation catalogue (29 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Homepage
th: หน้าหลัก

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: 1 hour
th: 1 ชั่วโมง

en: ID
th: ไอดี

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: Host
th: โฮสต์

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Expired
th: หมดอายุ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: Copy
th: คัดลอก

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่
