SatisHub (1.0.2) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: 1 hour
fa: ۱ ساعت

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Host
fa: میزبان

en: Published
fa: منتشر شده

en: 1 day
fa: ۱ روز

en: 1 year
fa: یک سال

en: Code
fa: کد

en: Method
fa: روش

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Token
fa: توکن

en: published
fa: منتشرشده

en: Expired
fa: منقضی شده

en: Package name
fa: نامه بسته

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: publish
fa: انتشار

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: 1 week
fa: ۱ هفته

en: Add more
fa: افزودن تعداد بیشتر
