SatisHub (1.0.2) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: unpublished
tr: yayımlanmadı

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: 1 hour
tr: @count saat

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Host
tr: Sunucu

en: Published
tr: Yayında

en: 1 day
tr: @count gün

en: 1 year
tr: @count yıl

en: Code
tr: Kod

en: Method
tr: Yöntem

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Token
tr: Simge

en: published
tr: yayında

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: Package name
tr: Paket adı

en: Changed
tr: Değişti

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: 1 month
tr: 1 ay
    @count ay

en: publish
tr: Yayınla

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: 1 week
tr: @count hafta

en: Add more
tr: Ekle
