SatisHub (1.0.3) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Homepage
fr: Page d'accueil

en: unpublished
fr: non publié

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Host
fr: Hôte

en: Published
fr: Publié

en: 1 day
fr: 1 jour

en: 6 months
fr: 6 mois

en: 1 year
fr: 1 an

en: 2 years
fr: 2 ans

en: 3 years
fr: 3 ans

en: Method
fr: Méthode

en: Ignore filters
fr: Ignorer les filtres

en: Revoke
fr: Révoquer

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Token
fr: Jeton (token)

en: published
fr: publié

en: Expired
fr: Expiré

en: Package name
fr: Nom de paquet

en: Changed
fr: Modifié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: 1 month
fr: 1 mois

en: unpublish
fr: dépublier

en: publish
fr: publier

en: Headers
fr: Entêtes

en: Publish
fr: Publier

en: Unpublish
fr: Dépublier

en: 1 week
fr: 1 semaine

en: Consumer key
fr: Clé du client

en: Consumer secret
fr: Clé secrète du client

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Add more
fr: Rajouter

en: Twig template
fr: Gabarit Twig
