SatisHub (1.0.4) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Homepage
pt: Página Pessoal

en: unpublished
pt: não publicado

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Host
pt: Servidor

en: Published
pt: Publicado

en: Success
pt: Sucesso

en: 1 day
pt: 1 dia

en: 6 months
pt: 6 meses

en: 1 year
pt: 1 ano

en: 2 years
pt: 2 anos

en: 3 years
pt: 3 anos

en: Code
pt: Código

en: Method
pt: Método

en: Authored on
pt: Criado em

en: published
pt: publicado

en: Expired
pt: Expirado

en: Changed
pt: Alterado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: 1 month
pt: 1 mês

en: Headers
pt: Cabeçalhos

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: 1 week
pt: 1 semana

en: Add more
pt: Adicione mais

en: Failure
pt: Falha
