SatisHub (all releases) - en to ast translation catalogue (26 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Actions
ast: Aiciones

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Homepage
ast: Páxina d'entamu

en: Edit
ast: Editar

en: None
ast: Nengún

en: Password
ast: Clave

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Error
ast: Fallu

en: Created
ast: Fechu

en: Host
ast: Sirvidor

en: Published
ast: Espublizáu

en: Method
ast: Métodu

en: Authored on
ast: Autoría en

en: published
ast: espublizáu
