SatisHub (all releases) - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Homepage
cy: Hafan

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Error
cy: Gwall

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Method
cy: Dull

en: Basic settings
cy: Gosodiadau sylfaenol

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: Unpublish
cy: Heb ei gyhoeddi
