SatisHub (1.0.7) - en to hi translation catalogue (45 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Homepage
hi: मुख पृष्ठ

en: unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: ID
hi: आईडी

en: Error
hi: त्रुटि

en: Created
hi: निर्मित

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Host
hi: होस्ट

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Success
hi: सफलता

en: 1 day
hi: १ दिन

en: 6 months
hi: 6 महीने

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: 2 years
hi: 2 वर्ष

en: 3 years
hi: 3 वर्ष

en: Method
hi: तरीका

en: Basic settings
hi: बेसिक सेटिंग्स

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Output settings
hi: आउटपुट सेटिंग्स

en: Source
hi: स्रोत

en: published
hi: प्रकाशित

en: Changed
hi: बदल गया

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: Stable
hi: स्टेबल
