SatisHub (1.0.7) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: unpublished
it: non pubblicato

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Done
it: Fatto

en: Published
it: Pubblicato

en: Success
it: Riuscito

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Method
it: Metodo

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Authored on
it: Creato il

en: Source
it: Sorgente

en: published
it: pubblicato

en: Changed
it: Modificato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Copy
it: Copia

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Failure
it: Fallito

en: Stable
it: Stabile
