SatisHub (1.0.8) - en to fil translation catalogue (19 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Username
fil: Bansag

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Homepage
fil: Unang pahina

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Password
fil: Hudyat

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: View
fil: Tingnan

en: Updated
fil: Nabago

en: Error
fil: Mali

en: Created
fil: Inilikha

en: Published
fil: Inilathala

en: published
fil: nailathala
