SatisHub (1.0.4) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Host
bn: হোস্ট

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Code
bn: কোড

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: published
bn: প্রকাশিত
