SatisHub (1.0.4) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Value
ku: نرخ

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Homepage
ku: ماڵپەڕ

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: None
ku: هیچ

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Error
ku: هەڵە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Code
ku: کۆد

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: published
ku: بڵاو کرایه‌وه‌

en: Publish
ku: بڵاوبکەوە

en: Unpublish
ku: بڵاو نه‌کراوه‌
