Saudi Identity Field (8.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: About
fr: À propos

en: Field types
fr: Types de champs

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Link using text: @title
fr: Lier en utilisant le texte : @title

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: No placeholder
fr: Aucun placeholder
