Saudi Identity Field (8.x-2.0) - en to uk translation catalogue (7 entries)

en: About
uk: Про модуль

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Field types
uk: Типи полів

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Link using text: @title
uk: Посилання використовуючи текст: @title

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: No placeholder
uk: Заповнювач відсутній
