Saudi Identity Field (8.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: About
pt: Sobre

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: Link using text: @title
pt: Link usando texto: @title

en: No placeholder
pt: Sem placeholder
