Scan code (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Closed
it: Chiuso

en: Open
it: Aperto

en: Custom
it: Personalizzato

en: Close
it: Chiudi

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Patterns
it: Pattern
