Source Code Editor (8.x-1.1) - en to ast translation catalogue (8 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Development
ast: Desendolcu

en: File
ast: Ficheru

en: Size
ast: Tamañu

en: Password
ast: Clave

en: Host
ast: Sirvidor

en: Port
ast: Puertu
