Source Code Editor (8.x-1.3) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Development
oc: Desvolopament

en: File
oc: Fichièr

en: Size
oc: Talha

en: Password
oc: Senhal

en: Host
oc: Òste

en: Advanced
oc: Avançat

en: Port
oc: Pòrt

en: About
oc: A prepaus
