Scheduled Publish (8.x-3.6) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Save
id: Simpan

en: States
id: Status

en: Date format
id: Format tanggal

en: Block
id: Blok

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Moderation state
id: Status moderasi

en: Date type
id: Jenis tanggal

en: Asc
id: Urutan turun

en: Date value
id: Nilai tanggal

en: The computed DateTime object.
id: Obyek computed DateTime.

en: Datetime settings
id: Pengaturan waktu data
