Scheduled Transitions (2.1.0) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Log
fr: Journal

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Preview
fr: Aperçu

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Authored by
fr: Écrit par

en: State
fr: État

en: Latest
fr: Les derniers

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Dynamic
fr: Dynamique

en: Workflow
fr: Processus

en: Entity
fr: Entité

en: New State
fr: Nouvel état

en: Revision
fr: Version

en: Permissions
fr: Droits

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: - Disabled -
fr: - Désactivé -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Moderation state
fr: État de modération

en: Bundle ID
fr: Identifiant (ID) du type

en: From state
fr: Depuis l'état

en: Master
fr: Principal

en: Reschedule
fr: Replanifier

en: Latest revision
fr: Dernière version

en: Revision log
fr: Journal de version

en: Scheduled by
fr: Programmé par

en: To state
fr: Vers l'état

en: Revision Log
fr: Journal de révisions

en: Content entity revision ID
fr: Identifiant (ID) de la version de l'entité de contenu
