Scheduled Transitions (2.4.0-beta1) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Update
nl: Bijwerken

en: Options
nl: Opties

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: State
nl: Status

en: Latest
nl: Nieuwste

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: seconds
nl: seconden

en: Messages
nl: Berichten

en: Dynamic
nl: Dynamisch

en: Entity
nl: Entiteit

en: New State
nl: Nieuwe status

en: Revision
nl: Revisie

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Processing
nl: Verwerken

en: Processed
nl: Verwerkt

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Not processed
nl: Niet verwerkt

en: operation
nl: handeling

en: Bundle
nl: Bundel

en: - Disabled -
nl: - Uitgeschakeld -

en: Automation
nl: Automatisering

en: Moderation state
nl: Moderatiestatus

en: Bundle ID
nl: Bundel-ID

en: From state
nl: Van status

en: Reschedule
nl: Opnieuw inplannen

en: Latest revision
nl: Laatste revisie

en: Revision log
nl: Revisielog

en: Saved by
nl: Opgeslagen door

en: Scheduled by
nl: Gepland door

en: View revision
nl: Revisie bekijken

en: Scheduled transitions
nl: Geplande overgangen

en: To state
nl: Doel-status

en: Revision Log
nl: Revisielog

en: Content entity revision ID
nl: Entiteitrevisie-ID

en: Previous State
nl: Vorige staat

en: Scheduled Transitions
nl: Geplande overgangen

en: Allows users to schedule a revision to change state.
nl: Hiermee kunnen gebruikers een statuswijziging van een revisie plannen.

en: Created scheduled transition job for #@id
nl: Overgang ingepland voor #@id

en: Transition on
nl: Datum overgang

en: The time scheduled transition should happen.
nl: De datum en tijd waarop de geplande overgang uitgevoerd zou moeten worden.

en: On date
nl: Op datum

en: Select which revision you wish to move to a new state.
nl: Selecteer van welke revisie u de status wil wijzigen.

en: Revisions are ordered from newest to oldest.
nl: Revisies worden gesorteerd van nieuw naar oud.

en: <strong>Execute transition</strong>
nl: <strong>Overgang uitvoeren</strong>

en: <strong>on date</strong>
nl: <strong>Op datum</strong>

en: Current execution date
nl: Huidige uitvoeringsdatum

en: New execution date
nl: Nieuwe uitvoeringsdatum
