Scheduled Transitions (8.x-1.0-rc4) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Update
id: Perbarui

en: Options
id: Opsi

en: Page
id: Halaman

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: State
id: Status

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Entity
id: Entitas

en: Revision
id: Revisi

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Moderation state
id: Status moderasi

en: Bundle ID
id: ID Bundel

en: Asc
id: Urutan turun

en: Content entity revision ID
id: ID revisi entitas konten
