Scheduled Transitions (8.x-1.1-beta2) - en to de translation catalogue (45 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Log
de: Protokoll

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Update
de: Aktualisieren

en: Options
de: Optionen

en: Page
de: Seite

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: State
de: Status

en: Desc
de: Absteigend

en: Latest
de: Neueste

en: Sort by
de: Sortierung

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Dynamic
de: Dynamisch

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Entity
de: Entität

en: New State
de: Neuer Status

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Text to display
de: Anzuzeigender Text

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: operation
de: Vorgang

en: Bundle
de: Subtyp

en: - Disabled -
de: - Deaktiviert -

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Automation
de: Automatisierung

en: Moderation state
de: Moderationsstatus

en: Bundle ID
de: Subtyp-ID

en: Asc
de: Aufsteigend

en: From state
de: Weg von Status

en: Reschedule
de: Neu planen

en: Latest revision
de: Neueste Version

en: Scheduled by
de: Geplant von

en: Scheduled transitions
de: Zeitgesteuerte Veränderungen

en: To state
de: Hin zu Status

en: Entity type ID
de: Entitätstyp-Id

en: Content entity revision ID
de: Inhaltsentität-Revisions-ID

en: Previous State
de: Vorheriger Zustand

en: On date
de: Am

en: - Missing from workflow/state -
de: - Von Arbeitsablauf/Status fehlt -

en: Deleted revision #@revision_id
de: Revision #@revision_id gelöscht

en: - Missing to workflow/state -
de: - Nach Arbeitsablauf/Status fehlt -
