Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Language
uk: Мова

en: Edit
uk: Редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Authored by
uk: Автор

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Other
uk: Інше

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Changed
uk: Змінено

en: Language code
uk: Код мови

en: Existing Fields
uk: Існуючі поля

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: New Field
uk: Нове поле

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Limited
uk: Обмежено

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
uk: Унікальна машино-читабельна назва може містити тільки латинські літери в нижньому регістрі, цифри й символи підкреслення.

en: Allowed number of values
uk: Дозволена кількість значень

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Run Updates
uk: Виконати оновлення

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
