Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha2) - en to be translation catalogue (17 entries)

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Type
be: Тып

en: Language
be: Мова

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Label
be: Подпіс

en: Default
be: Прадвызначана

en: Update
be: Абнавіць

en: View
be: Праглядзець

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Created
be: Створана

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Other
be: Іншыя

en: Language code
be: Код мовы

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя, якое змяшчае літары, лічбы і знак падкрэслення.
