Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha2) - en to ps translation catalogue (13 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Type
ps: بڼه

en: Language
ps: ژبه

en: Edit
ps: سمون

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: View
ps: ليد

en: ID
ps: پېژند

en: Other
ps: نور

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: About
ps: په اړه

en: Bundles
ps: بنډلونه
