Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Embedded
hu: Beágyazott

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Other
hu: Egyéb

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Limit
hu: Korlát

en: Changed
hu: Módosítva

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Created by
hu: Létrehozta

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Limited
hu: Korlátozott

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hu: Betűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazó gép által olvasható egyedi név.

en: Allowed number of values
hu: Értékek megengedett száma

en: Target Entity Type
hu: Cél entitástípus

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Run Updates
hu: Frissítések futtatása
