Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Other
ro: Altele

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Limit
ro: Limită

en: Changed
ro: Schimbat

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Created by
ro: Creat de

en: Limited
ro: Limitat

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume lizibil de mașină unic care conține litere, numere și liniuțe jos.

en: Allowed number of values
ro: Număr de valori permise
