Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Other
hi: अन्य

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Limit
hi: सीमा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Bundles
hi: बंडल

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hi: एक अद्वितीय मशीन पठनीय नाम अक्षर, संख्या और रेखांकित युक्त.
