Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha6) - en to is translation catalogue (14 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Type
is: Slag

en: Language
is: Mál

en: Edit
is: Broyt

en: Default
is: Standard

en: Update
is: Dagfør

en: View
is: Vís

en: Created
is: Stovnað

en: Unlimited
is: Óavmarkað

en: Other
is: Annað

en: Language code
is: Málkota

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: About
is: Um
