Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha6) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Other
it: Altro

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Limit
it: Limite

en: Changed
it: Modificato

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Bundles
it: Bundle

en: Created by
it: Creato da

en: Limited
it: Limitato

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
it: Un nome ad uso interno composto esclusivamente da lettere, numeri e underscore (_).

en: Allowed number of values
it: Numero di valori consentiti
