Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha6) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Other
oc: Autre

en: Changed
oc: Modificat

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Bundles
oc: Paquets

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
