Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha7) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Embedded
fr: Inclus

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Other
fr: Autre

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Limit
fr: Limite

en: Changed
fr: Modifié

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Bundles
fr: Types

en: Created by
fr: Créé par

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Limited
fr: Limité

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fr: Un nom système unique contenant des lettres, nombres et des tirets bas.

en: Allowed number of values
fr: Nombre de valeurs autorisées

en: Target Entity Type
fr: Type d'entité cible

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
