Scheduler (2.0.0-rc4) - en to is translation catalogue (39 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Language
is: Tungumál

en: Action
is: Aðgerð

en: Overview
is: Yfirlit

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Settings
is: Stillingar

en: settings
is: stillingar

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Term
is: Hugtak

en: Store
is: Verslun

en: Now
is: Núna

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: or
is: eða

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis

en: Stores
is: Verslanir

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis

en: Media Name
is: Nafn margmiðlunarefnis
